Żyrafa Sophie- recenzja.

/
6 Comments


To zdecydowanie nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ani nawet ugryzienia. Dlatego też tak długo zwlekałam z napisaniem recenzji. W końcu każdy zasługuje na drugą szansę ;)


Sophie w banalny sposób znalazła się w naszym domu- była prezentem od mojej koleżanki, której to córka pokochała ją od razu. W związku z tym kochana ciocia, chcąc sprawić nam przyjemność zadbała o to, aby i Nela stała się jej właścicielką. Nigdy wcześniej nie słyszałam o żyrafce, ale internet szybko uświadomił mi jaki bestseller ominął moją uwagę. Gryzak, który od 50 lat jest hitem sprzedaży we Francji (niemalże każde francuskie niemowlę posiada swoją Sophie- na co wskazują wyniki firmy), a powoli także na całym świecie, po którego to sięga zarówno statystyczny Kowalski, jak i rodzic rodem z Hollywood. Tym bardziej się ucieszyłam- skoro bije takie rekordy popularności to przecież coś w niej musi być i Nela na pewno będzie zachwycona. Nie muszę chyba dodawać, że każdy sprzęt, zabawka, pomysł na uśmieżenie bólu, czy odwrócenie od niego uwagi jest przy naszym intenstywnym ząbkowaniu (jakże szybkim- od 3 miesiąca) na wagę złota. No ale cóż... Nic bardziej mylnego z tym zachwytem. Po rozpakowaniu, umyciu i podaniu córeczce- zero zainteresowania. I trwało to jakiś czas. Pomyślałam wówczas tylko jedno- co za kit. Przereklamowany i zupełnie nie wiem, czym tu się zachwycać.
Tak było do czasu. Bo chcąc ulżyć dziąsełkom z wyrzynającymi się ząbkami nie ustawałam w staraniach i podtykałam ją Neli od czasu do czasu- mimo wszystko. Aż pewnego dnia coś zaskoczyło ;) Nela już bez problemu chwyta Sophie i sama "zarządza" gryzakiem w obrębie swojej buzi ;) Nie za miękki, ale też niezbyt twardy gryzak jest dla niej idealny. Na dzień dzisiejszy jest zachwycona swoją starą- nową żyrafką :)+ Kształt- nie jest to standardowy gryzak. Długa szyjka i 2 pary nóżek ułatwiają nie zawsze jeszcze skoordynowanym rączkom bezproblemowe chwytanie. Paluszki mają zawsze możliwość się o coś zahaczyć. A niestety ciężko, o to w standardowych gryzakach- przynajmniej w tych, z którymi ja miałam do czynienia.
+ Przyjemna, jedwabista w dotyku. Produkowana z naturalnej gumy z drzewa Hevea. Nie ma możliwości, żeby dziecko się nią uderzyło, czy było narażone na jakieś niebezpieczeństwo.
+ Smak. Naturalna guma i spożywcze barwniki czynią ją w pełni bezpieczną- co niezwykle istotne w przypadku, gdy dziecko praktycznie najczęściej ją gryzie, cycka i mamla w buźce.
+ Piszczałka. Moja Nela zaczyna się ostatnio trząść, jak tylko zaczynam naciskać, a źyrafka piszczy. To nie tylko gryzak, ale po prostu zabawka, która piszczy i cieszy oko.

Mimo, iż producent zaznacza, że jest to produkt już od pierwszych dni życia, to nawet 3 miesiąc, w którym to Sophie trafiła w Neline ręce- to zdecydowanie za wcześnie. W naszym przypadku zaczęła się sprawdzać około 4-5 miesiąca, kiedy to Nela pewniej ją chwyta. Z wielką zawziętością gryzie jej nogę, głowę, a to przynosi wielką ulgę przy bolesnym ząbkowaniu. Poza tym dobrze wiedzieć, że coś co spędza tyle czasu w buzi naszego dziecka jest z naturalnych, bezpiecznych materiałów. Obecnie to jedyny gryzak jakiego używamy.
To była miłość, która potrzebowała czasu ;) Jednakże na dzień dzisiejszy uważam, że to fajny pomysł na prezent dla naszego malucha. Zupełnie niepotrzebnie zniechęciłam się na początku, ale w miarę jak Nela rosła i nabywała nowych umiejętności żyrafka okazywała się być coraz bardziej potrzebna.
Jeżeli Twoje dziecko ząbkuje, pcha wszystko co możliwe do buźki i ma w miarę ogarnięte chwytanie nieskomplikowanych przedmiotów to znaczy, że pora na Sophie :)

Cena- na jej zakup musimy przeznaczyć około 60 złotych.
Jeżeli spojrzymy na ten wydatek z mojej perspektywy, to jest to kwota do przełknięcia. Jedyny gryzak jakiego używamy (nie planuje zakupu innych tym bardziej, że ten jest ponoć nie do zdarcia), który jest jednocześnie zabawką i masuje swędzące dziąsełka dziecka.


A na koniec praktyczne rady dla przyszłych użytkowników:
-Zasłaniać dziurkę od piszczałki palcem podczas mycia- koleżanka tak właśnie zepsuła opcję piszczenia ;)
-Nie sterylizować gryzaka- myć tylko wodą z mydłem i wycierać do sucha, a to wszystko z tego względu, że zabawka jest z naturalnej gumy.

Patrycja ;)


Podobne posty:

6 komentarzy:

 1. Miałyśmy, ale na spacerze z babcią- uciekła! Lenka ją uwielbiała!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyło się bez płaczu? ;) To bardzo bardzo szkoda :(

   Usuń
 2. Dostaliśmy ja od znajomych prosto z Paryża, leży od czerwca i czeka cierpliwie na swoją kolej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno Tosia będzie zachwycona, ale nie ma się co spieszyć ;) Swoją drogą fajnie, że to nie kolejna rzecz made in China ;)

   Usuń
 3. U nas Zośka została pokochana właściwie od samego początku. Jasiu dostał ją od swojej Cioteczki, a mojej przyjaciółki jak miał około dwóch miesięcy. Początkowo tylko niezdarnie ją łapał. Później długo, długo był szał. Zocha była z nami dosłownie wszędzie (http://mammalina.pl/sekret-naszej-wozkowej-torby/) Teraz to dopiero się dzieje... Biedna Zosia ;) A myjemy ją sodą oczyszczoną, bo to co się na niej znajduje już nie nadaje się do walki z wodą i mydełkiem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś chyba ją gdzieś widziałam. Dobrze wiedzieć, że jest takie coś :)
  P.

  OdpowiedzUsuń

Co o tym myślisz?